Savarin

technické předpoklady

Jaký počítač, tiskárnu, ...

Minimální doporučená konfigurace počítače se odvíjí podle použitého operačního systému.

Operační systém WINDOWS10/11 (s výhradami WIN7/XP):

Pro nové instalace je jediný podporovaný OS WINDOWS 10 nebo 11. Nové verze SW jsou od roku 2020 testovány pouze na WIN10/11. Pro starší WINDOWS již nebudeme zajišťovat 100% kompatibilitu. U pár posledních uživatelů jsou ještě PC s WIN XP, což je již velké riziko, u mnohých PC s WIN7, u kterých podpora ze strany Microsoft skončila v lednu 2020. Je to pouze a jen na zvážení uživatele, do jakého rizika půjde. SW RECEPCE je možno provozovat pouze na WIN7 a WIN10. Předpokládáme, že uživatelé s ohledem na ukončení podpory starších WIN postupně přejdou na WIN10.

Procesor PC / paměť RAM:

Doporučujeme použít procesor kompatibilní s WIN10/WIN11, paměť RAM nejlépe 4GB a více.

Pevný disk HDD:

Na pevném disku je nutné mít minimálně 30GB MB volného místa. Doporučujeme rychlé SSD disky.

Záložní zdroj napětí - UPS:

Doporučujeme k počítačům použít záložní zdroj napětí - tzv. UPS. Ten dovoluje ještě asi 10-20 minut po výpadku proudu pracovat na PC a bezpečně ukončit programy. Tím se zabrání poškození nebo případným ztrátám dat a u pokladen umožní dotisknout nebo uzavřít otevřené účty hostů.

Tiskárny:

PC recepce, kancelář, sklady:

Libovolnou tiskárnu formátu A4. Model zvolte dle předpokládaného množství tisků s ohledem na různé náklady na spotřební materiál. Obecně je "laser" tisk levnější, inkoustový dražší.

Pokladní systém:

Páskové (šířka tisku 40 znaků na řádek):

  • Jehličkové tiskárny - levné, levný provoz, ale hlučné a pomalé s horší kvalitou tisku
  • Termální tiskárny - dražší, nákladnější provoz, ale tiché, několikanásobně rychlejší než jehličkové, vysoká kvalita tisku, rychlý tisk loga u vybraných tiskáren

Pro srovnání nahlédněte na ukázky účtenek

Síť:
Pro propojení více počítačů do sítě doporučujeme použít síť se samostatným serverem Linux, Windows. Propojení menšího počtu počítačů (např. sklad - kasa, sklad - kasa - recepce) postačí síťové prostředí operačního systému Windows.

 

 

© Cominn, s.r.o. 1990 - 2024 | www.cominn.cz | www.savarin.cz